Увага! Цей переклад дуже застарів, дивіться, будь ласка, оригінал.

Як можна допомогти Debian?

Якщо ви прагнете допомогти в розробці Debian, то є багато областей в яких може знадобитись допомога як більш, так і менш досвідчених користувачів:

  1. Ви можете просто тестувати операційну систему та програми, що постачаються разом з нею, та повідомляти про всі помічені помилки за допомогою системи відслідковування помилок. Також буде корисним перегляд вже відомих помилок в пакунках, якими ви користуєтесь, та надання додаткової інформації, якщо вам вдається відтворити ці помилки.
  2. Якщо ви є досвідченим користувачем, ви можете допомогти іншим за допомогою користувацьких списків розсилки або IRC-каналу #debian. Детальніше про умови та джерела підтримки можна дізнатися, переглянувши сторінки підтримки.
  3. Ви можете допомогти в перекладі на вашу рідну мову програм або інформаційних ресурсів, що будь-яким чином стосуються Debian (веб-сторінок, документації), беручи участь в проектах перекладів (обговорення переважно ведуться в списку розсилки i18n). Якщо ніхто ще не виявив бажання займатись цим для вашої мови, ви можете навіть створити нову групу локалізації. Детальніше про це йдеться на сторінках інтернаціоналізації.
  4. Ви можете допомогти у супроводі вже доступних в операційній системі Debian додатків (applications), особливо тих, з якими ви добре ознайомлені та які часто використовуєте, шляхом створення виправлень (латок) або надання додаткової інформації про пакунки в системі відслідковування помилок. Ви можете також брати участь в підтримці пакунків безпосередньо, ставши учасником групи супроводу або, долучившись до відповідного проекту на Alioth, займатись розробкою програмного забезпечення для Debian.
  5. Ви можете допомогти у написанні документації, працюючи як з офіційною документацією, що створюється в рамках проекту документації Debian (Debian Documentation Project), так і роблячи посильні внески в розвиток Debian Wiki.
  6. Ви можете допомогти у формуванні „суспільного обличчя“ Debian та зайнятись покращенням веб-сайту або ж допомогти з організацією різних подій по всьому світу.
  7. Допомога у перенесенні Debian на інші, добре знані вами архітектури також буде гарним внеском. Є можливим як вдосконалення вже існуючих перенесень, так і започаткування нових. Щоб отримати більше інформації про цей напрямок, будь ласка, перегляньте список доступних перенесень.
  8. Ви можете створити пакунок для програми, з якою добре ознайомлені та яку вважаєте корисною для Debian і стати супроводжувачем цього пакунка. Детальніше про це можна прочитати в куточку розробника Debian.
  9. Ви можете пожертвувати Debian обладнання або послуги, це стане в нагоді як для користувачів, так і для розробників. Ми постійно в пошуках дзеркал по всьому світі, яким би довіряли наші користувачі та систем авто-збирань для наших розробників, що займаються перенесеннями на інші архітектури.
  10. Допоможіть популяризувати Debian, розмовляючи про нього та демонструючи його іншим людям.

Як бачимо, існує багато шляхів залучення до проекту і лише для деяких з них потрібно бути розробником Debian. Багато різноманітних проектів передбачають механізм прямого доступу до дерев джерельних кодів для людей, котрі зарекомендували себе надійними та цінними помічниками. Зазвичай люди, котрі зрозуміли, що можуть отримати значно більше можливостей врешті решт приєднуються до проекту Debian, але це зовсім не є обов'язковим правилом.