Debian na CD

Sieťová inštalácia z minimálneho CD

Pozn.: Pôvodný dokument je novší ako tento preklad.

Sieťová inštalácia alebo netinst CD je jedno CD, ktoré vám umožňuje nainštalovať celý operačný systém. Toto CD obsahuje minimálne množstvo software na začatie inštalácie a stiahnutie ostávajúcich balíkov z internetu.

Čo je pre mňa lepšie — minimálne štartovacie CD alebo všetky kompletné CD? Záleží na situácii, ale my si myslíme že v mnohých prípadoch je minimálne CD lepšie — predovšetkým, stiahnete len balíky ktoré si zvolíte pri inštalácii počítača, čo šetrí zároveň váš čas aj internetové pripojenie. Na druhej strane, kompletné CD sú vhodnejšie ak inštalujete viac počítačov alebo počítače bez pripojenia k internetu.

Aké pripojenia sú počas inštalácie podporované? Sieťová inštalácia predpokladá že máte k dispozícii pripojenie k internetu. Podporovaných je viacero spôsobov pripojenia, ako napr. analógové pripojenia PPP, Ethernet, WLAN (s drobnými obmedzeniami), ale interné ISDN karty nie sú podporované, ľutujeme!

K dispozícii na stiahnutie sú nasledovné obrazy minimálnych CD:

Oficiálne obrazy netinst pre stabilné vydanie

Tento obraz, ktorý môže mať veľkosť do 300 MB obsahuje inštalátor a menšiu množinu balíkov, ktoré umožňujú inštaláciu (naozaj) základného systému.

obraz CD netinst (vo všeobecnosti 150-300 MB)

Informácie o tom čo tieto súbory sú a ako ich použiť nájdete vo FAQ.

Keď stiahnete obrazy, určite si prečítajte podrobné informácie o procese inštalácie.